PACZKA działa nielegalnie!

09.06.2011
PACZKA działa nielegalnie!
fot. Magda Wielobob
Kinga, wolontariuszka Paczki, cały czas pomaga rodzinie Pani Ani - opiekuje się jej córeczkami, odrabia z nimi lekcje, czasem zabiera do kina. Paweł co miesiąc przynosi Panu Henrykowi jedzenie i krzyżówki, które uwielbia. Marta namówiła Panią Ewelinę, by wróciła do szkoły i pomaga jej w znalezieniu pracy.

 

Takich "nielegalnie" działających wolontariuszy jest dużo więcej. SZLACHETNA PACZKA 2010 już się skończyła, a oni wciąż pomagają!

 

Jeśli Ty również utrzymywałeś kontakt z rodziną w potrzebie po akcji - podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Każda wskazówka jest dla nas bezcenna.

Wystarczy, że napiszesz maila na adres: wolontariusz@szlachetnapaczka.pl i wpiszesz swój numer telefonu, a my zadzwonimy do Ciebie i zadamy ci kilka pytań. Nie zajmiemy Ci wiele czasu. Dzięki temu będziemy mogli mądrze pomagać potrzebującym nie tylko przed świętami, ale przez cały rok.

Do tej pory Paczka nie uczyła jak pomagać długofalowo, zajmowaliśmy się tylko pomocą świąteczną. Chcemy to zmienić i stworzyć system pomocy długofalowej w tych rejonach SZLACHETNEJ PACZKI, gdzie są najbardziej potrzebujący i chętni wolontariusze.

Zapraszamy Cię do współtworzenia tego systemu! Chcemy go zbudować na bazie doświadczeń Paczkowych wolontariuszy i darczyńców, którzy po akcji zimowej wciąż pomagali swoim rodzinom. Uważamy, że nikt nie wie lepiej niż Wy, jak powinna działać w Paczce pomoc długofalowa.

*

SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE  – przekracza swoje  granice, by wejść w świat biedy i pomóc tym, którzy stracili wiarę w to, że sami mogą sobie poradzić w życiu. Wolontariusz Paczki podejmuje decyzję o służbie innym ludziom. Właśnie teraz możesz się zgłosić i dołączyć do Drużyny SuperW.

Wolontariusze docierają do rodzin w potrzebie, sprawdzają przyczyny trudnych sytuacji i włączają do projektu te rodziny, dla których Paczka jest realną szansą na zmianę.

Gotowy do służby?

 

Zrekrutuj się na: www.superw.pl

 

Partnerzy strategiczni
Partnerzy
Patroni medialni